2 myśli na temat “Jak wygląda Wimbledon? Galeria zdjęć zrobionych w deszczowy dzień 6/11/2015.”

 1. Piękne miejsce, tylko wymagające finansowo. Macie znajomych w mniejszych miejscowościach w Angli. Jak się tam mieszka/żyje? Myślę, że to też może być ciekawe dla czytelników bloga. Wszystkie wpisy bardzo ciekawe.
  Pozdrawiam

  1. Mamy znajomych w Hemel Hempstead i Epsom. W Hemel wynajęcie całego domu z 4 sypialniami (plus duży pokój dzienny) to koszt £1100. Żyje się im bardzo dobrze, spokojnie, są dobre szkoły, mniejsze i większe sklepy. Znajomy dojeżdża do pracy (na budowy) samochodem w różne miejsca w Londynie i w okolicach Londynu, a także dalej w Wielkiej Brytanii. Z Hemel jest bardzo dobre połączenie z Londynem (autostrada). Prowadzi swoją dziełalność. W Polsce był kierownikiem na budowach i stres był taki, że ciężko już było to znieść. Tutaj pracuje praktycznie BEZ STRESU :-) więc jest naprawdę zadowolony. Długo nie mogli zdecydować się będąc w Polsce jeszcze, gdzie mieszkać; Wimbledon był dla nich za drogi, dalsze dzielnice mogły powodować długie dojazdy do pracy (w Lodnynie bardzo często są korki, w każdy dzień tygodnia mogą się zdarzyć i o każdej godzinie).

   W Epsom koszty mieszkań/domów są podobne jak w Hemel (może trochę wyższe), ale znowu znajomy jest programistą w City, więc stać go na dojazdy pociągiem.

   Pozdrawiam,
   I.

   P.S. Mam mnóstwo pomysłów na wpisy, tylko czasu brakuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *